Derneğimizden Haberler

Derneğimizden Haberler

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA ZİYARETLERİ

Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda önemli derecede sorumluluk bilinciyle 24 saat esaslı görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmiştir.
 
Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. 
 
Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. 
 
Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

SALVADER Ailesi olarak Muhtarlar Federasyonu Başkanı Sayın Tuncay Maşalacı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Dursunali Sakal nezdinde tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyoruz.


Benzer Derneğimizden Haberler

Salvader Derneği Tam Kadro Maçtaydık
Derneğimizden MHP İl Başkanlığı ve Diğer Ziyaretler
Derneğimizin Eski Mv. Sn. Ahmet Kabil'e Ziyareti
Sarıkamış Şehitlerimizi Saygı ile Rahmet İle Anıyoruz
MÜHENDİSLER VE MİMARLAR PLATFORMU VADİMİZ İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA ZİYARETLERİ